شرکت بین المللی اقامت سبز - مهاجرت استرالیا

کاملترین مرجع مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا با ویزای دانشجویی:

از هر 6 دانشجویی که در جهان سوار بر هواپیما می شوند یک دانشجو به مقصد استرالیا پرواز می کند. 
استرالیا از جمله کشورهایی است که دارای یکی از بالاترین استانداردهای آموزش عالی می باشد. دانشگاههای فوق العاده، امکانات گسترده، استفاده از آخرین تکنولوژی موجود همراه با اساتید مطرح در سطح بین المللی و ارتباط بسیار تنگاتنگ با صنعت از دلایلی است که این کشور مورد توجه بسیاری از دانشجویان دنیا می باشد.

تحصیل در استرالیا در 2 گروه عمده می باشد که یکی شامل دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی است و دیگری کالج ها و مراکز آموزش فنی و حرفه ایی (TAFE) می باشد. بدیهی است آموزش عالی دارای هزینه ی سنگین تری می باشد.
در حال حاضر شرکت بین المللی اقامت سبز با 8 دانشگاه معتبر این کشور که همگی عضو گروه هشت (و مورد تایید وزارت علوم) می باشند، ارتباطی تنگاتنگ داشته و مقصد اکثر دانشجویان ما یکی از این دانشگاهها می باشد.
شما می توانید برای انتخاب رشته از 
این لینک استفاده نمایید.

در جدول زیر به صورت مختصر و مفید شرایط ورود به دانشگاهها و مراکز فنی حرفه ایی آورده شده است. بدیهی است هر دانشگاهی ( و با توجه به مقطع تحصیلی) می تواند شرایط خاص خود را داشته باشد.


  مقطع دانشگاه مقطع فنی و حرفه ای
نمره در امتحان IELTS حداقل Overall of 6 در امتحان Ac ademic حداقل Overall of 5 در امتحان General
ساپورت مالی بسته به رشته، مقطع و مدت زمان تحصیل بین 45 تا 65 میلیون تومان بسته به رشته، و مدت زمان تحصیل بین 30 تا 50 میلیون تومان
سابقه کار برای تحصیل در برخی از رشته های دانشگاهی داشتن سابقه کار مهم می باشد اما معمولا نیاز به سابقه کار نخواهید داشت

توضیح در مورد ساپورت مالی
این میزان پول نقد باید در حساب بانکی شما (و یا مجموع 3 حساب بانکی مربوط به 3 نفر که حاضرند به شما وکالت محضری دهند که شما را ساپورت مالی خواهند نمود) به مدت 3 ماه قبل از درخواست ویزا موجود باشد. نکته مهم این است که باید موجودی حساب در 3 ماه کمتر از میزان قید شده نباشد. 

توضیح در مورد ILETS
در مورد امتحان IELTS در اکثر رشته ها باید نمره 6 و یا 6.5 داشته باشید. اما در صورت تمایل می توانید با داشتن حداقل نمره 5 ، در دوره های زبان ELICOS که پیش نیاز شروع درس اصلی شماست شرکت کنید. معمولا هر 10 هفته دوره زبان معادل یک نمره IELTS می باشد.

هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا

در جدول زیر چشم اندازی از مخارجی که شما باید پیش بینی‌ نمایید آورد شده است. لازم به ذکر است که این مخارج به صورت تقریبی است و از شهر به شهر و سلیقهٔ افراد در نحو زندگی‌ میتواند متفاوت باشد. در اینجا سعی‌ شده حداقل ها آورده شود. (البته وجود دارند دانشجویان ایرانی‌ که کمتر از این حداقل‌ها هم خرج میکنند. بطور کلی ایرانی‌ جماعت غیر قابل پیش بینی‌ است.)

هزینه در سال (دلار استرالیا) مقطع دانشگاه مقطع فنی و حرفه ای
هزینه تحصیل 20000 15000
هزینه خورد و خوراک 7000
هزینه اجاره 12000
هزینه سرگرمی 1400
هزینه‌های متفرقه 1000
هزینه تحصیل فرزندان 3000
هزینه ماشین 4000

کار در استرالیا

شما با داشتن ویزای دانشجویی میتوانید ۲۰ ساعت در هفته کار کنید. همراه شما نیز (اگر همراه داشته باشید) میتواند حداقل ۲۰ ساعت در هفته کار کند.

پیدا کردن کار در استرالیا هم کار مشکلی‌ است هم آسان و به خیلی‌ چیزها بستگی دارد. اگر متوسط دریافتی را ۱۵ دلار در ساعت بگیریم (معمولاً بین ۱۰ تا ۲۵ خواهد بود) شما میتوانید هزینه خورد و خوراک و اجاره را تقریبا پوشش دهید. ولی‌ در ۶ ماه اول روی کار کردن حساب نکنید.

اقدام برای اخذ ویزای اقامت دائم

پس از اتمام دوره تحصیلی (به شرط این که حداقل 2 سال بصورت تمام وقت در مراکز تحصیلی مورد تایید دولت استرالیا تحصیل کرده باشید) در اکثر موارد می توانید به راحتی برای ویزای دائم اقدام نمایید.
تحصیل در استرالیا تجربه ایی بسیار لذت بخش خواهد بود. (مخصوصا اگر بعد از آن ویزای دائم را نیز دریافت نمایید).